Poškodené auto má PZP onlineAsi tušíte prípadne aj viete, že zákonne sa poistiť je povinnosťou skoro každého dopravného prostriedku resp. jeho majiteľa. Problémy môžu nastať vtedy, ak si majiteľ neuvedomuje jeho dôležitosť a s uzavretím poistnej zmluvy otáľa. Iným dôvodom neskorého uzatvorenia môže byť aj to, že hľadá pre neho to najlepšie povinné zmluvné poistenie online, či už najvýhodnejšie alebo najlacnejšie. Každý jeden deň jazdy s nepoisteným vozidlom predstavuje veľké riziko hlavne finančného charakteru. Vaše finančné výdavky sa môžu navýšiť až niekoľkonásobne. Aby sa to nestalo, ukážeme vám, že PZP online cez uzavripzp.sk je najlacnejšie na každé auto a poskytuje to, čo hľadáte. Preto sa s pomocou obráťte rovno na ňu a to tak, že si na ňu kliknete.

Nariadenie je povinné pretože…

Ako možno viete, v minulosti nebolo PZP na auto či iný dopravný prostriedok povinné. To však znamenalo mnoho vzniknutých škodových udalostí bez priznania sa vinníka. Kvôli tomu si musel poškodený hradiť všetko sám. Dnes je to už ináč. Napriek tomu, že niektorí špecialisti z miesta spôsobenia škodovej udalosti utekajú, je to v oveľa menšej miere, než v minulosti. Za to môže práve praktické poistenie auta.

Vinník totiž vie, že škody, ktoré spôsobí prevádzkou jeho motorového vozidla či už osobám alebo iným vozidlám, vie jeho poisťovňa plne nahradiť. Tak už nemusí spôsobiť materiálne ani finančné škody nikomu, hoc by išlo aj o neznáme osoby. Pri spôsobení škôd sa s druhou stranou stačí dohodnúť, vymeniť si kontaktné údaje, spísať zápisnicu a odfotografovať to. Vinník udalosti následne všetko pošle do jeho poisťovne. Tá pošle odborníka, ktorý situáciu skontroluje pre presné vyčíslenie škôd. Preto sa odporúča, aby sa s poškodeniami nemanipulovalo, ináč to môže výrazne ovplyvniť výšku odškodnenia.

Povinné zmluvné poistenie má jedno pravidlo. Aby bolo aplikovateľná, je potrebné, aby ho mali všetci účastníci škodovej udalosti riadne v platnosti. Ináč nemôže nastať poistné plnenie a vinník bude musieť resp. by mal vzniknutú škodu uhradiť z vlastného.

Rešpektujte ho pretože… vás to môže vyjsť draho

Pokiaľ ste si PZP online stále nezaobstarali, pretože hľadáte tú najlacnejšiu možnosť na trhu, už by ste nemali čakať. Policajná hliadka to ako dôvod jej doterajšieho neuzatvorenia brať nebude a hneď vám môže udeliť pokutu. Tá môže presiahnuť aj niekoľkonásobok hodnoty tohto ročného zabezpečenia vozidla. Takže tým skutočne neušetríte.

Iná inštitúcia, ktorá vás môže za porušenie tohto zákona pokutovať, je Obvodný úrad. Neplatné PZP online je uňho sankcionovaná až v hodnote 3 330 eur bez možnosti zníženia. Horšou správou je možno aj to, že predvolanie si môžete vo vašej schránke nájsť aj 2 či 3 roky po tom, ako ste reálne bez tohto zabezpečenia jazdili.

Vyššie sme už predstavili, prečo je taká dôležitá. Aj to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie online chráni vaše chyby tým, že ich za vás splatí. Samozrejme len v kontexte škodovej udalosti alebo dopravnej nehody spôsobenej motorovým vozidlom iného dopravnému prostriedku prípadne človeku v ňom. Bez nej by ste všetko museli hradiť z vlastných prostriedkov. A že to vôbec nemusí byť málo, dokazuje aj výška poistného plnenia poisťovní, ktorú taktiež nariaďuje zákon. Vďaka PZP sú vaše pochybenia kryté v hodnote až 5 miliónov eur pri zdravotných poškodeniach a 1 milióna eur pri materiálnych škodách. A že sa škody môžu skutočne vyšplhať až na také čísla, dokazuje aj mnoho poistných prípadov. Kde by ste si takéto sumy hľadali svojpomocne?

Ako oň požiadať online?

Zničené autoVďaka pokroku už nemusíte jednotlivé pobočky navštevovať osobne. Iste viete, že na trhu je v súčasnosti veľa poisťovní a prejsť všetky by vám zabralo mnoho času. O PZP či už v:

  • Allianz,
  • Axa,
  • Kooperativa,
  • Generali,
  • Komunálna poisťovna,
  • Union – je aj na stránke Uzavripzp,
  • UNIQA,
  • Wüstenrot,
  • ČSOB

či v iných poisťovniach môžete požiadať aj online. Je to oveľa jednoduchšia, časovo najrýchlejšia a finančne príjemnejšia metóda než osobné stretnutia. Ušetriť môžete nielen hodiny času, ale skutočne aj stovky eur, a to vďaka porovnaniu.

Výhodou uzatvorenia PZP na auto online je to, že o ňu nemusíte hneď žiadať, ale najprv si urobíte porovnanie vašich možností. Samozrejme, neumožňuje to každá stránke, ale tá, na ktorú vás odkazujeme vyššie už áno. Je potrebné vypísať formulár s technickými parametrami vozidla a niektorými faktami o majiteľovi. Nepožaduje sa ale nič osobné. Preto, či už hľadáte najlacnejšie PZP, najvýhodnejšie alebo poistným krytím najlepšie, všetko vďaka nemu nájdete. Celé porovnanie budete mať hotové do 10-15 minút od otvorenia stránky a na obrazovke budete mať všetky ponuky priehľadne zobrazené.

Ak ste si z porovnania našli to najlepšie PZP online pre vás, požiadate o ňu klikom na ňu. Bude potrebné dopísať niekoľko údajov, ako mail a domáca adresa. Na mail vám bude doručená dočasná zelená karta, ktorú si nezabudnite vytlačiť. Okrem toho v ňom nájdete aj návrh a podmienky zmluvy, ako aj údaje na zaplatenie poistného. Zaplaťte ho čo najskôr, aby vám mohol byť čím skôr poštou doručený originál zelenej karty.

Bonusy k základnému krytiu

Napriek tomu, že kryje hlavne tie udalosti, ktoré spôsobíte iným účastníkom cestnej premávky, existujú aj také poisťovne, ktoré myslia aj na vás. Napr. Generali, KooperativaKomunálna poisťovňa kryjú aj úraz vodiča, posádky a batožiny, prípadne si môžete vybrať niektoré iné havarijné riziko. Či už si zvolíte riziko poškodenie čelného skla, výtlk, stret so zverou či čokoľvek iné, bude to v rámci ceny základného povinného zmluvného poistenia. Ináč sú tieto riziká súčasťou havarijného zabezpečenia vozidla, ktoré môže vyjsť samostatne veľmi draho.

Stručne sme sa vám snažili priblížiť základné body poistenia vozidla, o ktorej viac sa môžete dočítať napr. aj na tejto stránke. V texte sme vám uviedli aj to, kde môžete získať tie najlepšie, najvýhodnejšie a najlacnejšie trhové možnosti. Na záver by sme ešte chceli prízvukovať ten fakt, že PZP online sa nevzťahuje len na auto ako také, ale aj na motocykel, dodávky, prípojné vozidlá, poľnohospodárske či pracovné stroje atď. V skratke na všetky vozidlá, ktoré potrebujú technický preukaz, hoc sú využívané aj sporadicky, no môžu spôsobiť škody vyššie uvedeného druhu.

PZP online – najlacnejšia voľba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *