Muž v obleku stojaci v blúdiskuPotrebujete si náhle alebo možno po dlhších úvahách požičať? Neviete ale, na koho resp. akú spoločnosť sa so žiadosťou obrátiť? Možno ani neviete, aký produkt by sa vám vo vašej konkrétnej situácii hodil. My však máme dobrú správu. Nemusíte prelúskavať mnoho stránok, aby ste to najlepšie pre vás našli. Nech už hľadáte čokoľvek, tá najlepšia pôžička na tejto stránke vám to umožní. Okrem toho sa základnú typológiu týchto finančných produktov môžete dozvedieť aj v tomto článku. Poznať vaše možnosti je základom k tomu, aby ste  si vybrali správneho poskytovateľa a správny typ finančnej pomoci.

Bankové a nebankové spoločnosti

Základom poskytovania pôžičky sú spoločnosti, ktoré ju umožňujú. Samozrejme, poskytovať ju môžu aj súkromníci, ale to predstavuje väčšie riziko. Každá spoločnosť zapísaná v NBS znamená, že jej môžete veriť, pretože prešla kritériami tejto inštitúcie a teda má licenciu. Z toho teda vyplýva, že aj nebankové spoločnosti musia mať svoje praktiky niekým, teda NBS, schválené. Ak odobrené nie sú, nesmú tieto finančné produkty poskytovať.

Rozdiel medzi bankovými a nebankovými spoločnosťami je v tom, že nebankové väčšinou svoje kamenné pobočky nemajú. Pôžička je u nich dostupná z 90% len online prípadne telefonicky alebo cez sms. Takisto sa môžu líšiť vo výške poskytovaných súm. Zatiaľ čo si v bankách môžete vybaviť aj niekoľko stotisícové sumy, v nebankovkách sa veľmi zriedkavo ocitnete na stotisícoch. Väčšinou teda ide o pôžičku krátkodobú, poskytujúci zvyčajne niekoľko tisíc eur.

Spomedzi bankových spoločností, poskytujúcich pôžičku môžeme zmieniť napr. Slovenskú sporiteľňu, VÚB, ČSOB, Cetelem, Tatrabanku, Reiffeisen, Primabanku atď. Medzi známe nebankové subjekty patria napr. Home Credit, Slovenská požičovňa, Ferratum, Proficredit, Pôžičkomat, Quatro atď. Vymenované spoločnosti predstavujú len malé množstvo subjektov, ktoré sú na našom trhu k dispozícii. Takže skutočne, pokiaľ je vašim cieľom výhodná a lacná pôžička, na výber máte z mnohých možností.

Rozhodujúcimi sú doba splatnosti a požičaná suma

To, o koľko peňazí vás pôžička pripraví nie je stanovené len tým, od koho si ju zaobstaráte, ale aj tým, akú sumu si požičiate a na akú dlhú dobu. Vo všeobecnosti rozlišujeme krátkodobé a dlhodobé finančné produkty, ktoré sa ešte delia na drobnejšie. Začnime krátkodobými, ktoré vám umožňujú peniaze získať veľmi rýchlo, no s kratšou dobou splatnosti.

Krátkodobá pôžička je skutočne rýchla a dôkazom toho je aj fakt, že ju môžete získať skutočne ihneď. Napr. do 500 eur, môžete získať do niekoľkých minút od prehodnotenia žiadosti napr. cez Pôžičkomat. Zdôrazňujeme, že nižšie sumy, ktoré sú rýchlo získateľné ponúkajú jedine nebankové spoločnosti. Tie vám dokonca vedia pri vašom prvom požiadanom finančnom produkte odpustiť celý úrok, čo sa v bankách stať nemôže. Okrem toho tu je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že nebanková online pôžička ihneď bude dostupná bez dokladovania príjmu, bez registra, bez založenia nehnuteľnosti atď. Úroková sadzba sa mimo špeciálnych akcií pohybuje okolo 30%, pričom splatnosť býva väčšinou do 30 dní.

Rýchla pôžička je v dobe dodania peňazí trošku pomalšia, no poskytuje vyššie sumy. Zainteresovaní sú aj bankoví poskytovatelia. Ak si myslíte, že požičiavať si od banky sa oplatí viac, tak ste na omyle. Tie môžu mať dokonca ešte vyšší úrok ako nebankovky. Pomocou tohto produktu môžete žiadať o sumy do 5 000 eur a môžete ju mať na účte do týždňa. Úroková sadzba sa taktiež pohybuje okolo 30%, no splatnosť môže byť aj niekoľkoročná.

Dlhodobá pôžička, známa aj ako úver alebo hypotéka je náročnejší typ produktu. Keďže môžete žiadať o oveľa vyššie sumy so splatnosťou aj na niekoľko desaťročí, je potrebné spĺňať najnáročnejšie podmienky. Medzi ne patrí určite aj založenie nehnuteľnosti. Napriek tomu, že mávajú najnižšiu úrokovú sadzbu, za roky splácania z nej  môžu vzniknúť až desaťtisícové „preplatky“. Preto ak nechcete prísť oveľa, odporúčame vám využiť online kalkulačku na porovnanie dostupnej pôžičky.

Kalkulačka vám ukáže najlepšiu ponuku

Ležiaci muž snívajúci o peniazochPokiaľ máte záujem o dlhodobý finančný produkt s vyšším obnosom, je logické, že sa vám nebude chcieť skúmať každú a jednu ponuku zvlášť. Preto by sme vás chceli oboznámiť o kalkulačke, do ktorej len online zadáte niektoré údaje a tá vám ukáže, aká pôžička by bola pre vás tá najlepšia a najvýhodnejšia. Samozrejme zobrazí viacero ponúk a vy sa rozhodnete sami. Rozdiely môžu byť skutočne až v desaťtisícoch eur, čo nie je málo. Pri krátkodobých produktoch nie sú rozdiely v preplatkoch až tak výrazné.

Preto, ak chcete zistiť, ktorá pôžička je momentálne najvýhodnejšia a najlacnejšia, odporúčame vám internet, kde si to zistíte nezáväzne a bezplatne. Okrem toho, odkaz na neho je dostupný aj v úvode, v označenom výraze.

Online ušetríte nielen čas, ale aj peniaze

Asi sa nedá poprieť fakt, že ak si viete niečo vybaviť priamo z domu, je to oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie ako navštevovať kamenné pobočky. Tie sa pritom ani vôbec nemusia nachádzať vo vašej v blízkosti. To isté sa aplikuje aj na našu tému. Ak chcete zistiť, ktorá pôžička je v súčasnosti najlepšia a najvýhodnejšia, úsporne to zistíte online. Ušetríte nielen hodiny času, ale niekedy skutočne aj desaťtisíce eur. Preto, ak patríte k tej skupine ľudí, ktorí sú časovo a pracovne vyťažení, tento spôsob je pre vás ten najlepší.

To, že pôžička online patrí k najpohodlnejším, najlepším a bezpečným spôsobom požiadania finančnej pomoci, dokazuje napr. aj tento článok. Najviac informácii sa však dočítate na stránke, ktorú sme vám uviedli už v úvode nášho príspevku.

Pôžička nie je hanba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *